WhatsApp Icon
1210J0500103KDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J0500103KDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 10000PF 50V X7R 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
10612
Листови со податоци онлајн
1210J0500103KDT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
2225Y2000821KCT

2225Y2000821KCT

Syfer

CAP CER 820PF 200V C0G/NP0 2225

На залиха: 39.687

FK24C0G2A332JN006

FK24C0G2A332JN006

TDK Corporation

CAP CER 3300PF 100V C0G RADIAL

На залиха: 908.347

C1206X302G1HACAUTO

C1206X302G1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 3NF 100V ULTRA STAB

На залиха: 1.067.349

0805J0500181MDT

0805J0500181MDT

Syfer

CAP CER 180PF 50V X7R 0805

На залиха: 535.848

GCJ188R91E394KA01D

GCJ188R91E394KA01D

TOKO / Murata

CAP CER 0.39UF 25V X8R 0603

На залиха: 400.000

1206J6308P20BCT

1206J6308P20BCT

Syfer

CAP CER 8.2PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 136.206

0805Y2000150JUT

0805Y2000150JUT

Syfer

CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 202.708

2211YA250120JCRSP

2211YA250120JCRSP

Syfer

CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 2211

На залиха: 81.024

0603J0100681FCR

0603J0100681FCR

Syfer

CAP CER 680PF 10V C0G/NP0 0603

На залиха: 191.960

1825J0500471FCR

1825J0500471FCR

Syfer

CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 1825

На залиха: 19.681

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв