WhatsApp Icon
1808JA250560JCRSPU

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808JA250560JCRSPU
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
15187
Листови со податоци онлајн
1808JA250560JCRSPU PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:56 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CDR34BP332BKZPAT

CDR34BP332BKZPAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 3300PF 100V 10% BP 1812

На залиха: 213.137

1210Y2500123JXT

1210Y2500123JXT

Syfer

CAP CER 0.012UF 250V X7R 1210

На залиха: 194.344

VJ0603A1R8DXACW1BC

VJ0603A1R8DXACW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 4.073.319

2225J1K00331KFT

2225J1K00331KFT

Syfer

CAP CER 330PF 1KV C0G/NP0 2225

На залиха: 42.071

CGA3E2X5R1A105K080AA

CGA3E2X5R1A105K080AA

TDK Corporation

CAP CER 1UF 10V X5R 0603

На залиха: 909.090

2220J0500222JFT

2220J0500222JFT

Syfer

CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 2220

На залиха: 39.968

C0805X101M1HACAUTO

C0805X101M1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 100PF 100V ULTRA ST

На залиха: 3.134.796

2225Y5000334KDR

2225Y5000334KDR

Syfer

CAP CER 0.33UF 500V X7R 2225

На залиха: 33.221

0603Y0500821KER

0603Y0500821KER

Syfer

CAP CER 820PF 50V X7R 0603

На залиха: 641.930

AC1206KRX7R8BB104

AC1206KRX7R8BB104

Yageo

CAP CER 0.1UF 25V X7R 1206

На залиха: 344.827

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв