WhatsApp Icon
C317C391GAG5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C317C391GAG5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
13909
Листови со податоци онлајн
C317C391GAG5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.200" (5.08mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1808Y2000561MXT

1808Y2000561MXT

Syfer

CAP CER 560PF 200V X7R 1808

На залиха: 308.242

1825Y4K00121JCR

1825Y4K00121JCR

Syfer

CAP CER 120PF 4KV C0G/NP0 1825

На залиха: 102.236

PS0030BE47038BH1

PS0030BE47038BH1

Vishay / Beyschlag

CAP CER 47PF 5KV R42 AXIAL

На залиха: 391

1812Y4K00121FCT

1812Y4K00121FCT

Syfer

CAP CER 120PF 4KV C0G/NP0 1812

На залиха: 53.970

C0402C821F3JAC7867

C0402C821F3JAC7867

KEMET

CAP CER 820PF 25V U2J 0402

На залиха: 599.017

0805Y0250470FCR

0805Y0250470FCR

Syfer

CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 214.822

1808J6K08P20DCR

1808J6K08P20DCR

Syfer

CAP CER 8.2PF 6KV C0G/NP0 1808

На залиха: 237.591

2225J0100222KCT

2225J0100222KCT

Syfer

CAP CER 2200PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 49.392

CKG45KC0G2E683J290JH

CKG45KC0G2E683J290JH

TDK Corporation

CAP CER 0.068UF 250V C0G/NP0 SMD

На залиха: 38.834

VJ0603D200MLXAP

VJ0603D200MLXAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 954.653

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв