WhatsApp Icon
1210J1K00820GAR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J1K00820GAR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 82PF 1KV C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
11429
Листови со податоци онлајн
1210J1K00820GAR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
2225Y0100680KCT

2225Y0100680KCT

Syfer

CAP CER 68PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 42.595

1210J0160683JXR

1210J0160683JXR

Syfer

CAP CER 0.068UF 16V X7R 1210

На залиха: 228.602

C0603X512M5JAC7867

C0603X512M5JAC7867

KEMET

CAP CER 5100PF 50V U2J 0603

На залиха: 1.833.516

C1210C201J5HACAUTO

C1210C201J5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 200PF 50V ULTRA STA

На залиха: 1.985.308

0805Y1001P20BCT

0805Y1001P20BCT

Syfer

CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 213.237

2220JA250821KXRB16

2220JA250821KXRB16

Syfer

CAP CER 820PF 250V X7R 2220

На залиха: 99.255

12103C104KAT2A

12103C104KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.1UF 25V X7R 1210

На залиха: 1.137.785

1206J0500222KQT

1206J0500222KQT

Syfer

CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 68.320

2220J0250120KCT

2220J0250120KCT

Syfer

CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 56.701

0505Y2500130JQT

0505Y2500130JQT

Syfer

CAP CER 13PF 250V C0G/NP0 0505

На залиха: 200.835

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв