WhatsApp Icon
C901U500JYSDCA7317

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C901U500JYSDCA7317
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 50PF 400VAC SL RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
18948
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:C900AC SFTY X1-400 Y2-250
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:50 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:400VAC
 • температурен коефициент:SL
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:X1, Y2
 • апликации:Safety
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Disc
 • големина / димензија:0.276" Dia (7.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1812Y2000181KAR

1812Y2000181KAR

Syfer

CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 103.182

2225Y0250124GCR

2225Y0250124GCR

Syfer

CAP CER 0.12UF 25V C0G/NP0 2225

На залиха: 18.990

12062A300FAT2A

12062A300FAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 30PF 200V NP0 1206

На залиха: 352.609

102S42E3R3DV4E

102S42E3R3DV4E

Johanson Technology

CAP CER 3.3PF 1KV NP0 1111

На залиха: 261.233

C326C279DAG5TA

C326C279DAG5TA

KEMET

CAP CER 2.7PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 364.458

C0805X161F3HACAUTO

C0805X161F3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 160PF 25V ULTRA STA

На залиха: 1.326.963

0603J1000181KDT

0603J1000181KDT

Syfer

CAP CER 180PF 100V X7R 0603

На залиха: 668.762

1812Y2000120FAT

1812Y2000120FAT

Syfer

CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 26.403

C410C222F1G5TA

C410C222F1G5TA

KEMET

CAP CER 2200PF 100V C0G AXIAL

На залиха: 426.202

2220Y0100333MXT

2220Y0100333MXT

Syfer

CAP CER 0.033UF 10V X7R 2220

На залиха: 62.636

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв