WhatsApp Icon
C1206C242G1HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C242G1HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 2.4NF 100V ULTRA ST
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
16056
Листови со податоци онлајн
C1206C242G1HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2400 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (1.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1111J6300201FQT

1111J6300201FQT

Syfer

CAP CER 200PF 630V C0G/NP0 1111

На залиха: 28.225

C0402C182F5JACAUTO

C0402C182F5JACAUTO

KEMET

CAP CER 1800PF 50V U2J 0402

На залиха: 580.821

C0805C272K4GACTU

C0805C272K4GACTU

KEMET

CAP CER 2700PF 16V NP0 0805

На залиха: 848.824

1808J0160333MDT

1808J0160333MDT

Syfer

CAP CER 0.033UF 16V X7R 1808

На залиха: 203.877

C410C512KAG5TA

C410C512KAG5TA

KEMET

CAP CER 5100PF 250V C0G AXIAL

На залиха: 693.433

08053D224KAT2A

08053D224KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.22UF 25V X5R 0805

На залиха: 731.957

VJ0603D4R7DXPAC

VJ0603D4R7DXPAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 767.047

2225J5000684JXT

2225J5000684JXT

Syfer

CAP CER 0.68UF 500V X7R 2225

На залиха: 21.865

251R15S620JV4E

251R15S620JV4E

Johanson Technology

CAP CER 62PF 250V NP0 0805

На залиха: 852.514

1210Y0250182KXT

1210Y0250182KXT

Syfer

CAP CER 1800PF 25V X7R 1210

На залиха: 257.221

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв