WhatsApp Icon
0805Y0500152JFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y0500152JFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
15215
Листови со податоци онлајн
0805Y0500152JFT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1206Y0100124MXT

1206Y0100124MXT

Syfer

CAP CER 0.12UF 10V X7R 1206

На залиха: 399.840

GRM32QR72E154KW01L

GRM32QR72E154KW01L

TOKO / Murata

CAP CER 0.15UF 250V X7R 1210

На залиха: 114.942

1206J0500152KDR

1206J0500152KDR

Syfer

CAP CER 1500PF 50V X7R 1206

На залиха: 387.702

C0603X911K8HACAUTO

C0603X911K8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 910PF 10V ULTRA STA

На залиха: 5.564.830

1210J0250101FFR

1210J0250101FFR

Syfer

CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 52.335

C0603C519B1HACAUTO

C0603C519B1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 5.1PF 100V ULTRA ST

На залиха: 5.035.246

1210J0250823MXT

1210J0250823MXT

Syfer

CAP CER 0.082UF 25V X7R 1210

На залиха: 276.052

1206Y0630472GAR

1206Y0630472GAR

Syfer

CAP CER 4700PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 124.962

1210Y1000184JDR

1210Y1000184JDR

Syfer

CAP CER 0.18UF 100V X7R 1210

На залиха: 100.959

C318C472G3G5TA7301

C318C472G3G5TA7301

KEMET

CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 322.009

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв