WhatsApp Icon
2225J5K00220JCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J5K00220JCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 22PF 5KV C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
18221
Листови со податоци онлајн
2225J5K00220JCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:5000V (5kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
C1206X223MMGECAUTO7210

C1206X223MMGECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 22NF 63V C0G 20%

На залиха: 550.297

C324C112G3G5TA7301

C324C112G3G5TA7301

KEMET

CAP CER 1100PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 322.009

2225Y2500184KXR

2225Y2500184KXR

Syfer

CAP CER 0.18UF 250V X7R 2225

На залиха: 53.613

1206J1K24P70BCR

1206J1K24P70BCR

Syfer

CAP CER 4.7PF 1.2KV C0G/NP0 1206

На залиха: 137.547

1206Y2500330JCT

1206Y2500330JCT

Syfer

CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 443.852

1812J2500103JFT

1812J2500103JFT

Syfer

CAP CER 10000PF 250V C0G 1812

На залиха: 67.914

MA1812CG272J500

MA1812CG272J500

Meritek

CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 250.062

0805J0160271JDR

0805J0160271JDR

Syfer

CAP CER 270PF 16V X7R 0805

На залиха: 475.714

2220Y0160103JXR

2220Y0160103JXR

Syfer

CAP CER 10000PF 16V X7R 2220

На залиха: 51.030

C0805X202F4HAC7800

C0805X202F4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 2NF 16V ULTRA STABL

На залиха: 1.231.527

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв