WhatsApp Icon
2225J1K00392KDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J1K00392KDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 3900PF 1KV X7R 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
18659
Листови со податоци онлајн
2225J1K00392KDT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3900 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1808YA256P80DCRSY2

1808YA256P80DCRSY2

Syfer

CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 111.433

C410C470F3G5TA7200

C410C470F3G5TA7200

KEMET

CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 769.112

1808J0250272KFR

1808J0250272KFR

Syfer

CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 251.060

C323C432G2G5TA7301

C323C432G2G5TA7301

KEMET

CAP CER 4300PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 166.755

C1206C362F3HAC7800

C1206C362F3HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 3.6NF 25V ULTRA STA

На залиха: 1.054.741

VJ0805D121MLCAT

VJ0805D121MLCAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 406.305

1206J6300390KCR

1206J6300390KCR

Syfer

CAP CER 39PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 542.829

C327C129B3G5TA7301

C327C129B3G5TA7301

KEMET

CAP CER 1.2PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 331.202

1206YC562JAT2A

1206YC562JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 5600PF 16V X7R 1206

На залиха: 1.585.037

1206J150P900HQT

1206J150P900HQT

Syfer

CAP CER 0.9PF 150V C0G/NP0 1206

На залиха: 120.092

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв