WhatsApp Icon
GMC21CG103G16NT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
GMC21CG103G16NT
Производителот
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Опис
CAP0805 COG .01UF 2% 16V
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
19020
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:GMC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.01 µF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:-
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.055" (1.40mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
0201G250N150JCT

0201G250N150JCT

Frontier Electronics

CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0201

На залиха: 14.285.714

2220J2500824JDR

2220J2500824JDR

Syfer

CAP CER 0.82UF 250V X7R 2220

На залиха: 25.149

2225D153J101KHT

2225D153J101KHT

NOVACAP

CAP CER 0.015UF 100V C0G 2225

На залиха: 9.139

1206J2000273KDT

1206J2000273KDT

Syfer

CAP CER 0.027UF 200V X7R 1206

На залиха: 316.947

FA24C0G2W121JNU00

FA24C0G2W121JNU00

TDK Corporation

CAP CER 120PF 450V C0G RADIAL

На залиха: 748.278

C2012JB2A153K125AA

C2012JB2A153K125AA

TDK Corporation

CAP CER 0.015UF 100V JB 0805

На залиха: 526.315

C0805C222K3RACTU

C0805C222K3RACTU

KEMET

CAP CER 2200PF 25V X7R 0805

На залиха: 322.580

VJ2225A822JBEAT4X

VJ2225A822JBEAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 8200PF 500V NP0 2225

На залиха: 53.873

08055A0R8BAT4A

08055A0R8BAT4A

Elco (AVX)

CAP CER 0.8PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 455.684

1808J3K00390FCT

1808J3K00390FCT

Syfer

CAP CER 39PF 3KV C0G/NP0 1808

На залиха: 93.776

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв