WhatsApp Icon
QCCT501Q201G1GV002E

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
QCCT501Q201G1GV002E
Производителот
Johanson Technology
Опис
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
13039
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:200 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.046" (1.17mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
VJ0603D300KXPAP

VJ0603D300KXPAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 30PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 842.034

2220Y5000332MDT

2220Y5000332MDT

Syfer

CAP CER 3300PF 500V X7R 2220

На залиха: 62.620

VJ0805A270JXEAC

VJ0805A270JXEAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 979.048

2225J5000681KDR

2225J5000681KDR

Syfer

CAP CER 680PF 500V X7R 2225

На залиха: 48.342

1808YA250820FCTSP

1808YA250820FCTSP

Syfer

CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 51.362

0505Y1002P40CQT

0505Y1002P40CQT

Syfer

CAP CER 2.4PF 100V C0G/NP0 0505

На залиха: 191.091

C0805X439D3HACAUTO

C0805X439D3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 4.3PF 25V ULTRA STA

На залиха: 3.134.796

1808Y0630821FFT

1808Y0630821FFT

Syfer

CAP CER 820PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 72.092

GMC10CG331J50NT

GMC10CG331J50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 12.658.227

GCG21BR71E274JA01K

GCG21BR71E274JA01K

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 693.769

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв