WhatsApp Icon
1825Y1K20330KCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825Y1K20330KCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 33PF 1.2KV C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
18931
Листови со податоци онлајн
1825Y1K20330KCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:1200V (1.2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
250R05L180KV4T

250R05L180KV4T

Johanson Technology

CAP CER 18PF 25V NP0 0201

На залиха: 6.835.269

0603J2500681KXR

0603J2500681KXR

Syfer

CAP CER 680PF 250V X7R 0603

На залиха: 936.680

C1206C431K1HAC7800

C1206C431K1HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 430PF 100V ULTRA ST

На залиха: 4.933.399

MA0402XR272M500

MA0402XR272M500

Meritek

CAP CER 2700PF 50V X7R 0402

На залиха: 13.157.894

0805J2000510JQT

0805J2000510JQT

Syfer

CAP CER 51PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 169.196

C315C471K3G5TA7301

C315C471K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 940.468

1206Y0500821KET

1206Y0500821KET

Syfer

CAP CER 820PF 50V X7R 1206

На залиха: 347.065

MA0805XR124J500

MA0805XR124J500

Meritek

CAP CER 0.12UF 50V X7R 0805

На залиха: 650.195

C1812X183K4JACAUTO

C1812X183K4JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.018UF 16V U2J 1812

На залиха: 193.629

C1206X369B4HACAUTO

C1206X369B4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 3.6PF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.212.562

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв