WhatsApp Icon
SQCB7M330FATME\500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SQCB7M330FATME\500
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 33PF 500V 1111
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
11421
Листови со податоци онлајн
SQCB7M330FATME\500 PDF
 • серија:SQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет:33 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:M
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1111 (2828 Metric)
 • големина / димензија:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.102" (2.59mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
2220J1K50222GCT

2220J1K50222GCT

Syfer

CAP CER 2200PF 1.5KV C0G 2220

На залиха: 38.075

1210J1000561JCT

1210J1000561JCT

Syfer

CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 242.142

GMC04CG821F50NT

GMC04CG821F50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 1.666.666

2225J0630393MDR

2225J0630393MDR

Syfer

CAP CER 0.039UF 63V X7R 2225

На залиха: 44.506

08051C123JAZ2A

08051C123JAZ2A

Elco (AVX)

CAP CER SMD

На залиха: 1.149.954

GRM31MR71H184MA01K

GRM31MR71H184MA01K

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 1.510.117

1808J0160182KXT

1808J0160182KXT

Syfer

CAP CER 1800PF 16V X7R 1808

На залиха: 340.924

1825J0250124JCR

1825J0250124JCR

Syfer

CAP CER 0.12UF 25V C0G/NP0 1825

На залиха: 34.868

VY2681M29Y5US63V0

VY2681M29Y5US63V0

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL

На залиха: 1.224.589

0805Y1K00100JCT

0805Y1K00100JCT

Syfer

CAP CER 10PF 1KV C0G/NP0 0805

На залиха: 639.304

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв