WhatsApp Icon
C0402C129D5HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0402C129D5HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0402 1.2PF 50V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
13987
Листови со податоци онлајн
C0402C129D5HACAUTO PDF
 • серија:AUTO-150C-(CxxxxC-AUTO)
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.2 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
0805Y0630102KDR

0805Y0630102KDR

Syfer

CAP CER 1000PF 63V X7R 0805

На залиха: 530.222

C1210X332K8HACAUTO

C1210X332K8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 3.3NF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.098.056

MR045A331JAA

MR045A331JAA

Elco (AVX)

CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 49.624

C1206C105M1RACAUTO

C1206C105M1RACAUTO

KEMET

CAP CER 1UF 100V X7R 1206

На залиха: 196.078

GJM0335C1E7R0BB01D

GJM0335C1E7R0BB01D

TOKO / Murata

CAP CER 7PF 25V C0G/NP0 0201

На залиха: 6.887.052

1206Y2500104JXR

1206Y2500104JXR

Syfer

CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206

На залиха: 238.863

GMC10CG100C50NT

GMC10CG100C50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 16.129.032

C1206X152K4REC7210

C1206X152K4REC7210

KEMET

CAP CER 1206 1.5NF 16V X7R 10%

На залиха: 1.092.657

C0603C569B5GACTU

C0603C569B5GACTU

KEMET

CAP CER 5.6PF 50V NP0 0603

На залиха: 136.986

1206Y5000201JQT

1206Y5000201JQT

Syfer

CAP CER 200PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 160.217

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв