WhatsApp Icon
C328C432JAG5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C328C432JAG5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 4300PF 250V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
15644
Листови со податоци онлајн
C328C432JAG5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4300 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.300" (7.62mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RCE5C3A150J2K1H03B

RCE5C3A150J2K1H03B

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 259.929

2225J0630182GFT

2225J0630182GFT

Syfer

CAP CER 1800PF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 20.938

GMC10X5R335K6R3NT

GMC10X5R335K6R3NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0603

На залиха: 2.127.659

1825Y0160823KCR

1825Y0160823KCR

Syfer

CAP CER 0.082UF 16V C0G/NP0 1825

На залиха: 37.385

1206J0100473GCR

1206J0100473GCR

Syfer

CAP CER 0.047UF 10V C0G/NP0 1206

На залиха: 123.386

1206Y0100271KXT

1206Y0100271KXT

Syfer

CAP CER 270PF 10V X7R 1206

На залиха: 442.634

C1812X473F8JACAUTO

C1812X473F8JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.047UF 10V U2J 1812

На залиха: 36.877

1808J2000152JXR

1808J2000152JXR

Syfer

CAP CER 1500PF 200V X7R 1808

На залиха: 285.355

CK45-R3DD221KANRA

CK45-R3DD221KANRA

TDK Corporation

CAP CER 220PF 2KV RADIAL

На залиха: 106.382

C1608C0G1H271J080AA

C1608C0G1H271J080AA

TDK Corporation

CAP CER 270PF 50V C0G 0603

На залиха: 909.090

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв