WhatsApp Icon
1206Y1000152GFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y1000152GFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
11100
Листови со податоци онлајн
1206Y1000152GFT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
2225J0160561GFR

2225J0160561GFR

Syfer

CAP CER 560PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 20.976

0603Y0100331FCR

0603Y0100331FCR

Syfer

CAP CER 330PF 10V C0G/NP0 0603

На залиха: 173.118

C1206X182J8HACAUTO

C1206X182J8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 1.8NF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.742.463

C1206C0G102-471KNE

C1206C0G102-471KNE

Venkel LTD

CAP CER 470PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 1.948.178

1808J1K50390KCR

1808J1K50390KCR

Syfer

CAP CER 39PF 1.5KV C0G/NP0 1808

На залиха: 306.006

1825J0500181JCR

1825J0500181JCR

Syfer

CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 1825

На залиха: 51.941

GMC21CG431J100NT

GMC21CG431J100NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 COG 430PF 5% 100V

На залиха: 1.428.571

C1210X103G3HAC7800

C1210X103G3HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 10NF 25V ULTRA STAB

На залиха: 406.752

1210J0630120JCR

1210J0630120JCR

Syfer

CAP CER 12PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 256.383

C0402C331F8HAC7867

C0402C331F8HAC7867

KEMET

CAP CER 0402 330PF 10V ULTRA STA

На залиха: 3.665.689

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв