WhatsApp Icon
1210Y1K00271JCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210Y1K00271JCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 270PF 1KV C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
16629
Листови со податоци онлајн
1210Y1K00271JCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1210J1K50390JCT

1210J1K50390JCT

Syfer

CAP CER 39PF 1.5KV C0G/NP0 1210

На залиха: 322.040

1206Y6300102GCT

1206Y6300102GCT

Syfer

CAP CER 1000PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 195.019

VJ0805D1R1DLBAP

VJ0805D1R1DLBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.1PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 533.817

VJ0805A220JXCAP

VJ0805A220JXCAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.527.417

1808J1000471KCR

1808J1000471KCR

Syfer

CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 1808

На залиха: 345.053

0805Y6300181KCT

0805Y6300181KCT

Syfer

CAP CER 180PF 630V C0G/NP0 0805

На залиха: 707.163

TMK107BC6225MA-T

TMK107BC6225MA-T

TAIYO YUDEN

CAP CER 2.2UF 25V X6S 0603

На залиха: 322.580

2225Y0160123KFT

2225Y0160123KFT

Syfer

CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 31.198

1210J1K50820KCR

1210J1K50820KCR

Syfer

CAP CER 82PF 1.5KV C0G/NP0 1210

На залиха: 367.782

1808J1K20472JXT

1808J1K20472JXT

Syfer

CAP CER 4700PF 1.2KV X7R 1808

На залиха: 164.709

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв