WhatsApp Icon
1206Y0160470KCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y0160470KCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
11091
Листови со податоци онлајн
1206Y0160470KCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1210J0100562KXR

1210J0100562KXR

Syfer

CAP CER 5600PF 10V X7R 1210

На залиха: 287.703

VJ0805A120KLEAJ32

VJ0805A120KLEAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 12 PF 500V NP0(C0G) 0805

На залиха: 246.475

C931U101JYSDBAWL40

C931U101JYSDBAWL40

KEMET

CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL

На залиха: 876.808

1210Y1K50391MXR

1210Y1K50391MXR

Syfer

CAP CER 390PF 1.5KV X7R 1210

На залиха: 376.931

1206Y5000151JCT

1206Y5000151JCT

Syfer

CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 429.184

1812Y0500183KFT

1812Y0500183KFT

Syfer

CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 73.988

C0805C103MMREC7800

C0805C103MMREC7800

KEMET

CAP CER 0805 10NF 63V X7R 20%

На залиха: 2.882.675

VJ0805A680MXRAT5Z

VJ0805A680MXRAT5Z

Vishay / Vitramon

CAP CER 68PF 1.5KV NP0 0805

На залиха: 505.996

1206J2K00152KXR

1206J2K00152KXR

Syfer

CAP CER 1500PF 2KV X7R 1206

На залиха: 426.930

2220Y6300152JCR

2220Y6300152JCR

Syfer

CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 2220

На залиха: 74.398

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв