WhatsApp Icon
T350A105K035AT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
T350A105K035AT
Производителот
KEMET
Опис
CAP TANT 1UF 10% 35V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
15898
Листови со податоци онлајн
T350A105K035AT PDF
 • серија:T350, UltraDip II
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:35 V
 • тип:Conformal Coated
 • esr (еквивалентен сериски отпор):8Ohm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Disc
 • големина / димензија:0.177" Dia (4.50mm)
 • висина - седење (макс):0.280" (7.10mm)
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • код за големина на производителот:A
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
T491D336M010AT4100

T491D336M010AT4100

KEMET

CAP TANT 33UF 20% 10V 2917

На залиха: 205.305

T502D685K035AG6310

T502D685K035AG6310

KEMET

CAP TANT 6.8UF 10% 35V 2917

На залиха: 4.543

F970J685KAA

F970J685KAA

Elco (AVX)

CAP TANT 6.8UF 10% 6.3V 1206

На залиха: 454.648

TPSD475M035R0700

TPSD475M035R0700

Elco (AVX)

CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2917

На залиха: 147.316

T491D476K016AT48027022

T491D476K016AT48027022

KEMET

CAP TANT 47UF 10% 16V 2917

На залиха: 263.650

TAJD336M035RNJ

TAJD336M035RNJ

Elco (AVX)

CAP TANT 33UF 20% 35V 2917

На залиха: 55.000

TPSD156K025H0100

TPSD156K025H0100

Elco (AVX)

CAP TANT 15UF 10% 25V 2917

На залиха: 52.246

T495X477M010ATE080

T495X477M010ATE080

KEMET

CAP TANT 470UF 20% 10V 2917

На залиха: 41.410

150D156X9035R2TE3

150D156X9035R2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 15UF 10% 35V AXIAL

На залиха: 25.843

109D277X9060K2

109D277X9060K2

Vishay

CAP TANT 270UF 10% 60V AXIAL

На залиха: 1.867

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв