WhatsApp Icon
595D156X9050R2T

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
595D156X9050R2T
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 15UF 10% 50V 2824
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
16009
Листови со податоци онлајн
595D156X9050R2T PDF
 • серија:TANTAMOUNT®, 595D
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:15 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50 V
 • тип:Conformal Coated
 • esr (еквивалентен сериски отпор):400mOhm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2824 (7260 Metric)
 • големина / димензија:0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
 • висина - седење (макс):0.148" (3.75mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:R
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
T491D107M010AH4777

T491D107M010AH4777

KEMET

CAP TANT 100UF 20% 10V 2917

На залиха: 138.110

PCT100/6BM

PCT100/6BM

Suntsu Electronics, Inc.

CAP TANT 100UF 20% 6.3V 1411

На залиха: 101.010

TPMY157M010R0045

TPMY157M010R0045

Elco (AVX)

CAP TANT 150UF 20% 10V 2917

На залиха: 19.908

T368C476M020AS7303

T368C476M020AS7303

KEMET

47.0UF 20.0V

На залиха: 32.603

TACR226K006XTA

TACR226K006XTA

Elco (AVX)

CAP TANT 22UF 10% 6.3V 0805

На залиха: 41.198

199D475X0010A6A1E3

199D475X0010A6A1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 4.7UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 223.914

293D336X9020D2TE3

293D336X9020D2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 33UF 10% 20V 2917

На залиха: 113.636

TAP226K035BRW

TAP226K035BRW

Elco (AVX)

CAP TANT 22UF 10% 35V RADIAL

На залиха: 70.224

592D158X96R3X2T25H

592D158X96R3X2T25H

Vishay / Sprague

CAP TANT 1500UF 10% 6.3V 5829

На залиха: 24.557

T97D336K050F8TSB

T97D336K050F8TSB

Vishay / Sprague

CAP TANT 33UF 10% 50V 2917

На залиха: 8.668

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв