WhatsApp Icon
173D156X9015W

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
173D156X9015W
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 15UF 10% 15V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
18600
Листови со податоци онлајн
173D156X9015W PDF
 • серија:TANTALEX®, 173D
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:15 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:15 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial
 • големина / димензија:0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
 • висина - седење (макс):-
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:W
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
109D277X9006F2

109D277X9006F2

Vishay

CAP TANT 270UF 10% 6V AXIAL

На залиха: 3.270

595D335X0016T8T

595D335X0016T8T

Vishay / Sprague

CAP TANT 3.3UF 20% 16V 0805

На залиха: 83.323

T356B335M025AT7301

T356B335M025AT7301

KEMET

CAP TANT 3.3UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 177.210

T494A155M025AT

T494A155M025AT

KEMET

CAP TANT 1.5UF 20% 25V 1206

На залиха: 125.000

109D357X9025K2

109D357X9025K2

Vishay

CAP TANT 350UF 10% 25V AXIAL

На залиха: 2.104

TAJS224M020RNJ

TAJS224M020RNJ

Elco (AVX)

CAP TANT 0.22UF 20% 20V 1206

На залиха: 469.571

T491C475K020AT

T491C475K020AT

KEMET

CAP TANT 4.7UF 10% 20V 2312

На залиха: 140.845

TH3C105K050F3300

TH3C105K050F3300

Vishay / Sprague

CAP TANT 1UF 10% 50V 2312

На залиха: 375.502

TAP335K050CCS

TAP335K050CCS

Elco (AVX)

CAP TANT 3.3UF 10% 50V RADIAL

На залиха: 208.986

T322A334K035AT

T322A334K035AT

KEMET

CAP TANT 0.33UF 10% 35V AXIAL

На залиха: 67.073

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв