WhatsApp Icon
173D686X9006XW

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
173D686X9006XW
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 68UF 10% 6V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
15784
Листови со податоци онлајн
173D686X9006XW PDF
 • серија:TANTALEX®, 173D
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:6 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial
 • големина / димензија:0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
 • висина - седење (макс):-
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:X
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
T491A475M016AT41537280

T491A475M016AT41537280

KEMET

CAP TANT 4.7UF 20% 16V 1206

На залиха: 923.872

TR3D476K010C0100

TR3D476K010C0100

Vishay / Sprague

CAP TANT 47UF 10% 10V 2917

На залиха: 74.324

T491B475M020ATAU50

T491B475M020ATAU50

KEMET

CAP TANT 4.7UF 20% 20V 1411

На залиха: 751.540

293D225X5016A2TE3

293D225X5016A2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 2.2UF 5% 16V 1206

На залиха: 556.483

199D335X9025B6B1E3

199D335X9025B6B1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 3.3UF 10% 25V RADIAL

На залиха: 183.654

THJC156K020RJN

THJC156K020RJN

Elco (AVX)

CAP TANT 15UF 10% 20V 2312

На залиха: 153.704

595D277X9004C2T

595D277X9004C2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 270UF 10% 4V 2812

На залиха: 82.891

150D476X9035S2GE3

150D476X9035S2GE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL

На залиха: 8.130

13008-011MESC

13008-011MESC

Vishay / Sprague

CAP TANT 470UF 20% 6.3V 3017

На залиха: 10.471

597D158X9004R8T

597D158X9004R8T

Vishay / Sprague

CAP TANT 1500UF 10% 4V 3024

На залиха: 24.426

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв