WhatsApp Icon
592D337X06R3R2T15H

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
592D337X06R3R2T15H
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2824
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
19035
Листови со податоци онлајн
592D337X06R3R2T15H PDF
 • серија:TANTAMOUNT®, 592D
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • тип:Conformal Coated
 • esr (еквивалентен сериски отпор):180mOhm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2824 (7260 Metric)
 • големина / димензија:0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
 • висина - седење (макс):0.059" (1.50mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:R
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
T491D227K010AT7027

T491D227K010AT7027

KEMET

CAP TANT 220UF 10% 10V 2917

На залиха: 90.383

T491X227K010AH

T491X227K010AH

KEMET

CAP TANT 220UF 10% 10V 2917

На залиха: 57.925

T356A154K035AS

T356A154K035AS

KEMET

CAP TANT 0.15UF 10% 35V RADIAL

На залиха: 182.548

TRJB106M020RRJ

TRJB106M020RRJ

Elco (AVX)

CAP TANT 10UF 20% 20V 1411

На залиха: 447.387

TAP686M016SCS

TAP686M016SCS

Elco (AVX)

CAP TANT 68UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 41.299

TAP476M016SRS

TAP476M016SRS

Elco (AVX)

CAP TANT 47UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 131.580

195D106X9020Y2T

195D106X9020Y2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 10UF 10% 20V 2910

На залиха: 95.365

293D155X5020B2TE3

293D155X5020B2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 1.5UF 5% 20V 1411

На залиха: 433.519

CWR09FC336KR

CWR09FC336KR

KEMET

CAP TANT 33UF 10% 10V 2711

На залиха: 16.176

592D337X06R3C2T20H

592D337X06R3C2T20H

Vishay / Sprague

CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2812

На залиха: 79.365

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв