WhatsApp Icon
TPSB476K010R0500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TPSB476K010R0500
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP TANT 47UF 10% 10V 1411
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
16401
Листови со податоци онлајн
TPSB476K010R0500 PDF
 • серија:TPS
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:10 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):500mOhm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:1411 (3528 Metric), 1210
 • големина / димензија:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
 • висина - седење (макс):0.083" (2.10mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:B
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
199D106X06R3B1V1E3

199D106X06R3B1V1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 10UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 183.654

T356A474M035AS

T356A474M035AS

KEMET

CAP TANT 0.47UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 202.695

597D227X0025M2T

597D227X0025M2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 220UF 20% 25V 3226

На залиха: 15.712

150D475X0060R2BE3

150D475X0060R2BE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 4.7UF 20% 60V AXIAL

На залиха: 10.850

T491A474K025AT4280

T491A474K025AT4280

KEMET

CAP TANT 0.47UF 10% 25V 1206

На залиха: 947.508

T491C475M035AT4380

T491C475M035AT4380

KEMET

CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2312

На залиха: 371.843

T491V337M006AT7280

T491V337M006AT7280

KEMET

CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2917

На залиха: 96.200

T502D106K025AG6210

T502D106K025AG6210

KEMET

CAP TANT 10UF 10% 25V 1305

На залиха: 4.828

T491B475K016AT4838

T491B475K016AT4838

KEMET

CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1411

На залиха: 624.375

T495V107K010ATE200

T495V107K010ATE200

KEMET

CAP TANT 100UF 10% 10V 2917

На залиха: 80.113

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв