WhatsApp Icon
150D185X0060B2BE3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
150D185X0060B2BE3
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 1.8UF 20% 60V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
12421
Листови со податоци онлајн
150D185X0060B2BE3 PDF
 • серија:TANTALEX®, 150D
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.8 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:60 V
 • тип:Hermetically Sealed
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 125°C
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial
 • големина / димензија:0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
 • висина - седење (макс):-
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:B
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
293D336X9025E2TE3

293D336X9025E2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 33UF 10% 25V 2917

На залиха: 82.089

173D155X9025V

173D155X9025V

Vishay / Sprague

CAP TANT 1.5UF 10% 25V AXIAL

На залиха: 163.800

TMCMC1V106MTRF

TMCMC1V106MTRF

Vishay / Sprague

CAP TANT 10UF 20% 35V SMD

На залиха: 99.099

CWR11HC475KB

CWR11HC475KB

Elco (AVX)

CAP TANT 4.7UF 10% 15V 1411

На залиха: 4.346

594D476X9010B8T

594D476X9010B8T

Vishay / Sprague

CAP TANT 47UF 10% 10V 1611

На залиха: 100.235

TAJT106K010RNJ

TAJT106K010RNJ

Elco (AVX)

CAP TANT 10UF 10% 10V 1411

На залиха: 129.870

293D476X0010D2TE3

293D476X0010D2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 47UF 20% 10V 2917

На залиха: 142.857

593D476X9025E2TE3

593D476X9025E2TE3

Vishay / Sprague

Tantalum cap 47000000 pF 10%

На залиха: 45.267

135D187X9025F2

135D187X9025F2

Vishay

CAP TANT 180UF 10% 25V AXIAL

На залиха: 2.209

TH3C155M035C3300

TH3C155M035C3300

Vishay / Sprague

CAP TANT 1.5UF 20% 35V 2312

На залиха: 344.471

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв