WhatsApp Icon
TWAA476K060CBSZ0000

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TWAA476K060CBSZ0000
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP TANT 47UF 10% 60V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
11064
Листови со податоци онлајн
TWAA476K060CBSZ0000 PDF
 • серија:TWA
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:60 V
 • тип:Hermetically Sealed
 • esr (еквивалентен сериски отпор):2Ohm @ 120Hz
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
 • големина / димензија:0.188" Dia x 0.453" L (4.78mm x 11.51mm)
 • висина - седење (макс):-
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:A
 • оценки:COTS
 • карактеристики:High Reliability, Wet Tantalum
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TPSD686K010R0150

TPSD686K010R0150

Elco (AVX)

CAP TANT 68UF 10% 10V 2917

На залиха: 46.025

293D686X0010C2TE3

293D686X0010C2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 68UF 20% 10V 2312

На залиха: 402.252

T496C106K016ATE2K0

T496C106K016ATE2K0

KEMET

CAP TANT 10UF 10% 16V 2312

На залиха: 44.534

T491B226K010AH

T491B226K010AH

KEMET

CAP TANT 22UF 10% 10V 1411

На залиха: 345.435

T352F685K035AT

T352F685K035AT

KEMET

6.80UF 35.0V

На залиха: 109.476

T322A104K050AS

T322A104K050AS

KEMET

CAP TANT 0.1UF 10% 50V AXIAL

На залиха: 90.887

150D126X0035R2B

150D126X0035R2B

Vishay / Sprague

CAP TANT 12UF 20% 35V AXIAL

На залиха: 23.287

T356M157K016AT

T356M157K016AT

KEMET

CAP TANT 150UF 10% 16V RADIAL

На залиха: 19.861

199D105X9035A2A1E3

199D105X9035A2A1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 1UF 10% 35V RADIAL

На залиха: 223.914

TR3B106K016C0500

TR3B106K016C0500

Vishay / Sprague

CAP TANT 10UF 10% 16V 1411

На залиха: 110.000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв