WhatsApp Icon
T491A475M016AT42807333

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
T491A475M016AT42807333
Производителот
KEMET
Опис
CAP TANT 4.7UF 20% 16V 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
13175
Листови со податоци онлајн
T491A475M016AT42807333 PDF
 • серија:T491
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4.7 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):4Ohm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.071" (1.80mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:A
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TAP685K006SRW

TAP685K006SRW

Elco (AVX)

CAP TANT 6.8UF 10% 6.3V RADIAL

На залиха: 459.136

T491B336M006AT

T491B336M006AT

KEMET

CAP TANT 33UF 20% 6.3V 1411

На залиха: 175.438

T491C225M025AT2478

T491C225M025AT2478

KEMET

CAP TANT 2.2UF 20% 25V 2312

На залиха: 379.794

T491C226K020AT4539

T491C226K020AT4539

KEMET

CAP TANT 22UF 10% 20V 2312

На залиха: 413.821

TAP336K016BRW

TAP336K016BRW

Elco (AVX)

CAP TANT 33UF 10% 16V RADIAL

На залиха: 127.323

T491B336K006AT4280

T491B336K006AT4280

KEMET

CAP TANT 33UF 10% 6.3V 1411

На залиха: 632.711

TPSC107K010R0150

TPSC107K010R0150

Elco (AVX)

CAP TANT 100UF 10% 10V 2312

На залиха: 119.047

TAP224K050DTW

TAP224K050DTW

Elco (AVX)

CAP TANT 0.22UF 10% 50V RADIAL

На залиха: 409.500

T491C336M025AT

T491C336M025AT

KEMET

CAP TANT 33UF 20% 25V 2312

На залиха: 121.536

195D475X0015E2T

195D475X0015E2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 4.7UF 20% 15V 2208

На залиха: 99.295

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв