WhatsApp Icon
595D107X0020R2T

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
595D107X0020R2T
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 100UF 20% 20V 2824
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
12892
Листови со податоци онлајн
595D107X0020R2T PDF
 • серија:TANTAMOUNT®, 595D
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:20 V
 • тип:Conformal Coated
 • esr (еквивалентен сериски отпор):140mOhm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2824 (7260 Metric)
 • големина / димензија:0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
 • висина - седење (макс):0.148" (3.75mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:R
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
T491D476M010ATZQ017280

T491D476M010ATZQ017280

KEMET

CAP TANT 47UF 20% 10V 2917

На залиха: 294.204

TAJD156K020RNJ

TAJD156K020RNJ

Elco (AVX)

CAP TANT 15UF 10% 20V 2917

На залиха: 221.190

TAP156M010SRS

TAP156M010SRS

Elco (AVX)

CAP TANT 15UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 298.552

T491D475K050AT4539

T491D475K050AT4539

KEMET

CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917

На залиха: 178.253

TAJW226M010RNJ

TAJW226M010RNJ

Elco (AVX)

CAP TANT 22UF 20% 10V 2312

На залиха: 213.552

T496B475M010ATE3K5

T496B475M010ATE3K5

KEMET

CAP TANT 4.7UF 20% 10V 1411

На залиха: 72.368

TD47M20

TD47M20

NTE Electronics, Inc.

CAP TANT 47UF 20% 20V RADIAL

На залиха: 28.915

199D226X0025DXB1E3

199D226X0025DXB1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 57.870

TACR105K025FTA

TACR105K025FTA

Elco (AVX)

CAP TANT 1UF 10% 25V 0805

На залиха: 38.610

TAJD106K035HNJ

TAJD106K035HNJ

Elco (AVX)

CAP TANT 10UF 10% 35V 2917

На залиха: 98.425

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв