WhatsApp Icon
T491V226K020AH

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
T491V226K020AH
Производителот
KEMET
Опис
CAP TANT 22UF 10% 20V 2917
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
16888
Листови со податоци онлајн
T491V226K020AH PDF
 • серија:T491
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:20 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):700mOhm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2917 (7343 Metric)
 • големина / димензија:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
 • висина - седење (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:V
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
199D275X9035B1V1E3

199D275X9035B1V1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 2.7UF 10% 35V RADIAL

На залиха: 163.800

T491A336K004AT

T491A336K004AT

KEMET

CAP TANT 33UF 10% 4V 1206

На залиха: 208.333

M39006/22-0374

M39006/22-0374

Vishay

CAP TANT 50UF 10% 60V AXIAL

На залиха: 2.010

TPSE687M010R0150V

TPSE687M010R0150V

Elco (AVX)

CAP TANT 680UF 20% 10V 2917

На залиха: 37.037

T110B106K025AT

T110B106K025AT

KEMET

CAP TANT 10UF 10% 25V AXIAL

На залиха: 36.767

TPSB156K010A0600

TPSB156K010A0600

Elco (AVX)

CAP TANT 15UF 10% 10V 1411

На залиха: 122.436

T491C226M006AT4153

T491C226M006AT4153

KEMET

CAP TANT 22UF 20% 6.3V 2312

На залиха: 522.220

TAP336M010CCS

TAP336M010CCS

Elco (AVX)

CAP TANT 33UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 105.769

150D226X0035R2T

150D226X0035R2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL

На залиха: 27.358

M39006/22-0248

M39006/22-0248

Vishay

CAP TANT 120UF 10% 8V AXIAL

На залиха: 2.522

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв