WhatsApp Icon
150D685X9100R2BE3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
150D685X9100R2BE3
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 6.8UF 10% 100V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
10673
Листови со податоци онлајн
150D685X9100R2BE3 PDF
 • серија:TANTALEX®, 150D
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100 V
 • тип:Hermetically Sealed
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 125°C
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial
 • големина / димензија:0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
 • висина - седење (макс):-
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:R
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
T491D226K020AT4380

T491D226K020AT4380

KEMET

CAP TANT 22UF 10% 20V 2917

На залиха: 250.764

TAP155K020SRW

TAP155K020SRW

Elco (AVX)

CAP TANT RADIAL

На залиха: 459.136

TLJR476M006R3200

TLJR476M006R3200

Elco (AVX)

CAP TANT 47UF 20% 6.3V 0805

На залиха: 156.250

150D336X9010B2TE3

150D336X9010B2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 33UF 10% 10V AXIAL

На залиха: 48.076

592D476X9016C2T20H

592D476X9016C2T20H

Vishay / Sprague

CAP TANT 47UF 10% 16V 2812

На залиха: 89.285

TAP225K016BRW

TAP225K016BRW

Elco (AVX)

CAP TANT 2.2UF 10% 16V RADIAL

На залиха: 459.136

T491C106M016AT4838

T491C106M016AT4838

KEMET

CAP TANT 10UF 20% 16V 2312

На залиха: 434.725

T491D336K016AT4160

T491D336K016AT4160

KEMET

CAP TANT 33UF 10% 16V 2917

На залиха: 166.850

595D476X96R3A2T

595D476X96R3A2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 47UF 10% 6.3V 1507

На залиха: 137.866

13008-013MESZ

13008-013MESZ

Vishay / Sprague

CAP TANT 1000UF 20% 6.3V 3024

На залиха: 15.941

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв