WhatsApp Icon
F971C156KCC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
F971C156KCC
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP TANT 15UF 10% 16V 2312
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
10616
Листови со податоци онлајн
F971C156KCC PDF
 • серија:F97
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет:15 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):1.2Ohm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2312 (6032 Metric)
 • големина / димензија:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.110" (2.80mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:C
 • оценки:AEC-Q200
 • карактеристики:Automotive, High Reliability
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
T355C225K035AS

T355C225K035AS

KEMET

CAP TANT 2.2UF 10% 35V RADIAL

На залиха: 133.788

150D825X9050R2BE3

150D825X9050R2BE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 8.2UF 10% 50V AXIAL

На залиха: 19.138

T353E225M050AT7301

T353E225M050AT7301

KEMET

CAP TANT 2.2UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 51.886

150D105X9035A2T060

150D105X9035A2T060

Vishay / Sprague

CAP TANT 1UF 10% 35V AXIAL

На залиха: 75.187

595D226X0050R8T

595D226X0050R8T

Vishay / Sprague

CAP TANT 22UF 20% 50V 2824

На залиха: 27.358

293D224X0035B2TE3

293D224X0035B2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 0.22UF 20% 35V 1411

На залиха: 563.666

T491B107K006AT7037

T491B107K006AT7037

KEMET

CAP TANT 100UF 10% 6.3V 1411

На залиха: 139.795

T340B225M035AT

T340B225M035AT

KEMET

CAP TANT 2.2UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 38.759

T491A684M020AT

T491A684M020AT

KEMET

CAP TANT 0.68UF 20% 20V 1206

На залиха: 250.000

592D686X96R3R2T15H

592D686X96R3R2T15H

Vishay / Sprague

CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2824

На залиха: 52.910

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв