WhatsApp Icon
F920J225MPA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
F920J225MPA
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP TANT 2.2UF 20% 6.3V 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
19103
Листови со податоци онлајн
F920J225MPA PDF
 • серија:F92
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):12Ohm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.039" (1.00mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:P
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TAP686M025CRW

TAP686M025CRW

Elco (AVX)

CAP TANT 68UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 33.732

T491U476K010AT

T491U476K010AT

KEMET

CAP TANT 47UF 10% 10V 2312

На залиха: 105.414

T322D685K035AT

T322D685K035AT

KEMET

CAP TANT 6.8UF 10% 35V AXIAL

На залиха: 38.095

150D406X9010B2B

150D406X9010B2B

Vishay / Sprague

CAP TANT 40UF 10% 10V AXIAL

На залиха: 38.759

TH3D335M050E1700

TH3D335M050E1700

Vishay / Sprague

CAP TANT 3.3UF 20% 50V 2917

На залиха: 234.796

195D684X0035S2T

195D684X0035S2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 0.68UF 20% 35V 1507

На залиха: 159.938

T491B105K035AT

T491B105K035AT

KEMET

CAP TANT 1UF 10% 35V 1411

На залиха: 217.391

109D827X9006F2

109D827X9006F2

Vishay

CAP TANT 820UF 10% 6V AXIAL

На залиха: 2.613

150D224X9020A2T

150D224X9020A2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 0.22UF 10% 20V AXIAL

На залиха: 74.074

T491C105M050AT4539

T491C105M050AT4539

KEMET

CAP TANT 1UF 20% 50V 2312

На залиха: 475.760

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв