WhatsApp Icon
T495A685K006ATE2K0

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
T495A685K006ATE2K0
Производителот
KEMET
Опис
CAP TANT 6.8UF 10% 6.3V 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
13432
Листови со податоци онлајн
T495A685K006ATE2K0 PDF
 • серија:T495
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:6.3 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):2Ohm @ 100kHz
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.071" (1.80mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:A
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
199D105X0035A2B1E3

199D105X0035A2B1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 1UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 208.986

T494X226K050AH

T494X226K050AH

KEMET

22.0UF 50.0V

На залиха: 27.450

T491A685M004AT

T491A685M004AT

KEMET

CAP TANT 6.8UF 20% 4V 1206

На залиха: 1.273.236

TACR226M002RTA

TACR226M002RTA

Elco (AVX)

CAP TANT 22UF 20% 2V 0805

На залиха: 87.145

150D274X9075A2BE3

150D274X9075A2BE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 0.27UF 10% 75V AXIAL

На залиха: 28.394

TAP156M025SRS

TAP156M025SRS

Elco (AVX)

CAP TANT 15UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 121.332

T491D107K010AT4860

T491D107K010AT4860

KEMET

CAP TANT 100UF 10% 10V 2917

На залиха: 223.074

135D686X9030F2

135D686X9030F2

Vishay

CAP TANT 68UF 10% 30V AXIAL

На залиха: 2.228

T491X476M025AT

T491X476M025AT

KEMET

CAP TANT 47UF 20% 25V 2917

На залиха: 43.478

T110A334K035AS

T110A334K035AS

KEMET

CAP TANT 0.33UF 10% 35V AXIAL

На залиха: 49.603

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв