WhatsApp Icon
592D227X06R3R2T15H

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
592D227X06R3R2T15H
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2824
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
19833
Листови со податоци онлајн
592D227X06R3R2T15H PDF
 • серија:TANTAMOUNT®, 592D
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • тип:Conformal Coated
 • esr (еквивалентен сериски отпор):180mOhm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2824 (7260 Metric)
 • големина / димензија:0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
 • висина - седење (макс):0.059" (1.50mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:R
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TPSB225K035R1500

TPSB225K035R1500

Elco (AVX)

CAP TANT 2.2UF 10% 35V 1411

На залиха: 105.769

T140D107K030AS

T140D107K030AS

KEMET

CAP TANT 100UF 10% 30V AXIAL

На залиха: 4.319

TPSB335K035H1000

TPSB335K035H1000

Elco (AVX)

CAP TANT 3.3UF 10% 35V 1411

На залиха: 122.436

T491A225K006AT2478

T491A225K006AT2478

KEMET

CAP TANT 2.2UF 10% 6.3V 1206

На залиха: 554.323

173D155X0035VW

173D155X0035VW

Vishay / Sprague

CAP TANT 1.5UF 20% 35V AXIAL

На залиха: 182.000

T110C226K035AT

T110C226K035AT

KEMET

CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL

На залиха: 19.390

TAJC106M016SNJ

TAJC106M016SNJ

Elco (AVX)

CAP TANT 10UF 20% 16V 2312

На залиха: 181.818

CWR15FK105KBLZ

CWR15FK105KBLZ

Elco (AVX)

CAP TANT 1UF 10% 10V 0603

На залиха: 15.026

150D565X0035B2B

150D565X0035B2B

Vishay / Sprague

CAP TANT 5.6UF 20% 35V AXIAL

На залиха: 34.053

F971V684MAA

F971V684MAA

Elco (AVX)

CAP TANT 0.68UF 20% 35V 1206

На залиха: 455.000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв