WhatsApp Icon
TAP685K025F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TAP685K025F
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP TANT 6.8UF 10% 25V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
19903
Листови со податоци онлајн
TAP685K025F PDF
 • серија:TAP
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25 V
 • тип:Conformal Coated
 • esr (еквивалентен сериски отпор):3.1Ohm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 85°C
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.413" (10.50mm)
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • код за големина на производителот:D
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
T491C335K025AG

T491C335K025AG

KEMET

CAP TANT 3.3UF 10% 25V 2312

На залиха: 108.579

TAJA105M050R

TAJA105M050R

Elco (AVX)

CAP TANT 1UF 20% 50V 1206

На залиха: 286.278

T491C337K004AH

T491C337K004AH

KEMET

CAP TANT 330UF 10% 4V 2312

На залиха: 110.487

T491B476M010AT4280

T491B476M010AT4280

KEMET

CAP TANT 47UF 20% 10V 1411

На залиха: 292.286

199D105X0035A2A1E3

199D105X0035A2A1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 1UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 223.914

150D154X0020A2B

150D154X0020A2B

Vishay / Sprague

CAP TANT 0.15UF 20% 20V AXIAL

На залиха: 48.379

595D335X9025B2T

595D335X9025B2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 3.3UF 10% 25V 1611

На залиха: 130.000

TAP156K016CCS

TAP156K016CCS

Elco (AVX)

CAP TANT 15UF 10% 16V RADIAL

На залиха: 101.851

T322E157K006AS

T322E157K006AS

KEMET

CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL

На залиха: 36.501

T491V337M006AT

T491V337M006AT

KEMET

CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2917

На залиха: 92.764

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв