WhatsApp Icon
293D156X56R3A2TE3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
293D156X56R3A2TE3
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 15UF 5% 6.3V 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
18439
Листови со податоци онлајн
293D156X56R3A2TE3 PDF
 • серија:TANTAMOUNT®, 293D
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:15 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:6.3 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):2.9Ohm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.071" (1.80mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:A
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
173D337X9006Y

173D337X9006Y

Vishay / Sprague

CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL

На залиха: 19.758

593D156X9016C2TE3

593D156X9016C2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 15UF 10% 16V 2312

На залиха: 297.548

TAJD687K006TNJV

TAJD687K006TNJV

Elco (AVX)

CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2917

На залиха: 51.401

199D334X9050A6B1E3

199D334X9050A6B1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 0.33UF 10% 50V RADIAL

На залиха: 183.654

TPME476K035R0065

TPME476K035R0065

Elco (AVX)

CAP TANT 47UF 10% 35V 2917

На залиха: 21.001

TAJA225K010ANJ

TAJA225K010ANJ

Elco (AVX)

CAP TANT 2.2UF 10% 10V 1206

На залиха: 179.571

199D476X9010DXV1E3

199D476X9010DXV1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 47UF 10% 10V RADIAL

На залиха: 72.674

TACL474M016RTA

TACL474M016RTA

Elco (AVX)

CAP TANT 0.47UF 20% 16V 0603

На залиха: 103.600

T322D156K025AS7200

T322D156K025AS7200

KEMET

CAP TANT 15UF 10% 25V AXIAL

На залиха: 76.692

150D156X0020B2T060

150D156X0020B2T060

Vishay / Sprague

CAP TANT 15UF 20% 20V AXIAL

На залиха: 67.476

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв