WhatsApp Icon
T491D225K050AH

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
T491D225K050AH
Производителот
KEMET
Опис
CAP TANT 2.2UF 10% 50V 2917
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
13045
Листови со податоци онлајн
T491D225K050AH PDF
 • серија:T491
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):2.5Ohm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2917 (7343 Metric)
 • големина / димензија:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
 • висина - седење (макс):0.122" (3.10mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:D
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
T95V156K004LSAL

T95V156K004LSAL

Vishay / Sprague

CAP TANT 15UF 10% 4V 1410

На залиха: 39.960

T83B105K050EZZL

T83B105K050EZZL

Vishay / Sprague

CAP TANT 1UF 10% 50V 1411

На залиха: 55.741

T500C686M006AG6110

T500C686M006AG6110

KEMET

CAP TANT 68UF 20% 6.3V 2312

На залиха: 23.743

TAP475M010CCS

TAP475M010CCS

Elco (AVX)

CAP TANT 4.7UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 121.951

TAP335M035CCS

TAP335M035CCS

Elco (AVX)

CAP TANT 3.3UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 321.512

T491D686K010AG4153

T491D686K010AG4153

KEMET

CAP TANT 68UF 10% 10V 2917

На залиха: 104.690

150D274X9015A2T

150D274X9015A2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 0.27UF 10% 15V AXIAL

На залиха: 74.074

TD.68M35

TD.68M35

NTE Electronics, Inc.

CAP TANT 0.68UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 204.081

150D157X9015S2T

150D157X9015S2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL

На залиха: 16.700

T491D106K025AT7450

T491D106K025AT7450

KEMET

CAP TANT 10UF 10% 25V 2917

На залиха: 298.552

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв