WhatsApp Icon
TH3D106M035E0700

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TH3D106M035E0700
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
10970
Листови со податоци онлајн
TH3D106M035E0700 PDF
 • серија:TANTAMOUNT®, TH3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):700mOhm
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2917 (7343 Metric)
 • големина / димензија:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
 • висина - седење (макс):0.122" (3.10mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:D
 • оценки:AEC-Q200
 • карактеристики:Automotive
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
150D105X0050A2GE3

150D105X0050A2GE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 1UF 20% 50V AXIAL

На залиха: 45.207

150D225X0020A2G

150D225X0020A2G

Vishay / Sprague

CAP TANT 2.2UF 20% 20V AXIAL

На залиха: 65.789

150D274X0010A2B

150D274X0010A2B

Vishay / Sprague

CAP TANT 0.27UF 20% 10V AXIAL

На залиха: 51.282

150D825X0010B2TE3

150D825X0010B2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 8.2UF 20% 10V AXIAL

На залиха: 48.995

T491D226K035AT7622

T491D226K035AT7622

KEMET

CAP TANT 22UF 10% 35V 2917

На залиха: 167.062

F951A476MTAAQ2

F951A476MTAAQ2

Elco (AVX)

CAP TANT 47UF 20% 10V 1411

На залиха: 292.560

T491D156K025AT2478

T491D156K025AT2478

KEMET

CAP TANT 15UF 10% 25V 2917

На залиха: 198.570

134D686X9100F6

134D686X9100F6

Vishay

CAP TANT 68UF 10% 100V AXIAL

На залиха: 979

T491C225K035ATZQ01

T491C225K035ATZQ01

KEMET

CAP TANT 2.2UF 10% 35V 2312

На залиха: 393.747

595D477X96R3R2T

595D477X96R3R2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2824

На залиха: 36.412

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв