WhatsApp Icon
594D227X06R3C2T

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
594D227X06R3C2T
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2812
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
17435
Листови со податоци онлајн
594D227X06R3C2T PDF
 • серија:TANTAMOUNT®, 594D
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • тип:Conformal Coated
 • esr (еквивалентен сериски отпор):80mOhm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2812 (7132 Metric)
 • големина / димензија:0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.110" (2.80mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:C
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
T491D686M006ATZQ017280

T491D686M006ATZQ017280

KEMET

CAP TANT 68UF 20% 6.3V 2917

На залиха: 250.137

199D106X9035D7V1E3

199D106X9035D7V1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 10UF 10% 35V RADIAL

На залиха: 74.404

T491A105K020AT4360

T491A105K020AT4360

KEMET

CAP TANT 1UF 10% 20V 1206

На залиха: 1.120.699

T495V157M010ATE200

T495V157M010ATE200

KEMET

CAP TANT 150UF 20% 10V 2917

На залиха: 84.331

T491D106M035AT41627111

T491D106M035AT41627111

KEMET

CAP TANT 10UF 20% 35V 2917

На залиха: 201.873

T494V476M016AT

T494V476M016AT

KEMET

47.0UF 16.0V

На залиха: 90.818

T496D336K016AT

T496D336K016AT

KEMET

CAP TANT 33UF 10% 16V 2917

На залиха: 72.843

T491B476M010ATAUTO

T491B476M010ATAUTO

KEMET

CAP TANT 47UF 20% 10V 1411

На залиха: 269.541

150D276X9006B2TE3

150D276X9006B2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 27UF 10% 6V AXIAL

На залиха: 48.076

T495D156K035ATE260

T495D156K035ATE260

KEMET

CAP TANT 15UF 10% 35V 2917

На залиха: 58.510

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв