WhatsApp Icon
TACL225M010ATA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TACL225M010ATA
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
17031
Листови со податоци онлајн
TACL225M010ATA PDF
 • серија:TACmicrochip®, TAC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):7.5Ohm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.039" (1.00mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:L
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
T498D156K025ATE700

T498D156K025ATE700

KEMET

CAP TANT 15UF 10% 25V 2917

На залиха: 135.383

F751A227MCC

F751A227MCC

Elco (AVX)

CAP TANT 220UF 20% 10V 2812

На залиха: 48.032

T491A475K016AT4801

T491A475K016AT4801

KEMET

CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1206

На залиха: 821.220

150D565X0035B2BE3

150D565X0035B2BE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 5.6UF 20% 35V AXIAL

На залиха: 35.185

T491C475M035AT4053

T491C475M035AT4053

KEMET

CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2312

На залиха: 317.954

TAP226K010HSB

TAP226K010HSB

Elco (AVX)

CAP TANT 22UF 10% 10V RADIAL

На залиха: 224.466

TPME226M035R0100

TPME226M035R0100

Elco (AVX)

CAP TANT 22UF 20% 35V 2917

На залиха: 23.287

T95D157K016LSAL

T95D157K016LSAL

Vishay / Sprague

CAP TANT 150UF 10% 16V 2917

На залиха: 25.677

PCT15/4HM

PCT15/4HM

Suntsu Electronics, Inc.

CAP TANT 15UF 20% 4V 2917

На залиха: 76.040

F981A336MMALZT

F981A336MMALZT

Elco (AVX)

CAP TANT 33UF 20% 10V 0603

На залиха: 140.845

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв