WhatsApp Icon
EKMH250VSN273MA45W

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EKMH250VSN273MA45W
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11361
Листови со податоци онлајн
EKMH250VSN273MA45W PDF
 • серија:KMH
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:27000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):18mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:4.73 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:5.1084 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.850" (47.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MAL205859681E3

MAL205859681E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP

На залиха: 15.697

UKW1C472MHD

UKW1C472MHD

Nichicon

CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 36.385

UPJ1K181MHD6

UPJ1K181MHD6

Nichicon

CAP ALUM 180UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 109.466

MAL219866151E3

MAL219866151E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 10.412

CGR243U010R3C

CGR243U010R3C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 24000UF 10V SCREW

На залиха: 2.535

UPM1H150MDD1TA

UPM1H150MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 15UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 641.560

USR0G101MDD1TP

USR0G101MDD1TP

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 4V RADIAL

На залиха: 1.051.303

LNX2H392MSEH

LNX2H392MSEH

Nichicon

CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW

На залиха: 503

B43540B9277M62

B43540B9277M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP

На залиха: 19.510

B41890A6337M

B41890A6337M

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 93.617

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв