WhatsApp Icon
ALS70H913MF063

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS70H913MF063
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 91000UF 20% 63V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18538
Листови со податоци онлајн
ALS70H913MF063 PDF
 • серија:ALS70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:91000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):9mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:19000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:26.6 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:29.3 A @ 10 kHz
 • импеданса:9 mOhms
 • проред на олово:1.122" (28.50mm)
 • големина / димензија:2.598" Dia (66.00mm)
 • висина - седење (макс):4.213" (107.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALS80A752DA063

ALS80A752DA063

KEMET

CAP ALUM 7500UF 20% 63V SCREW

На залиха: 8.194

CGS162T300V3C

CGS162T300V3C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1600UF 300V SCREW

На залиха: 1.618

UVK2E330MPD1TD

UVK2E330MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 76.124

CG112U035R2C

CG112U035R2C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1100UF 35V SCREW

На залиха: 4.199

EKY-6R3ELL821MJC5S

EKY-6R3ELL821MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 78.909

UHE1C562MHD

UHE1C562MHD

Nichicon

CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 50.533

MAL225776181E3

MAL225776181E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 180UF 400V 5000H

На залиха: 24.095

EKMH250VSN273MA45W

EKMH250VSN273MA45W

United Chemi-Con

CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 22.429

MAL205859681E3

MAL205859681E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP

На залиха: 15.697

UKW1C472MHD

UKW1C472MHD

Nichicon

CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 36.385

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв