WhatsApp Icon
EEE-HA1E331UP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEE-HA1E331UP
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
10306
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:HA
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:180 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:306 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.402" (10.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
USW0J470MDD

USW0J470MDD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 384.615

B41858C6188M9

B41858C6188M9

TDK EPCOS

CAP ALUM 1800UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 77.174

UEP1V330MPD1TA

UEP1V330MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 432.021

URS0J221MDD1TA

URS0J221MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.159.823

B41580A8339M003

B41580A8339M003

TDK EPCOS

CAP ALUM 33000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 2.701

UKL1H330MPDANATD

UKL1H330MPDANATD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 208.333

B43504A2108M82

B43504A2108M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 10.263

ALS71C753NW100

ALS71C753NW100

KEMET

CAP ALUM 75000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 2.251

B43540A2128M82

B43540A2128M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP

На залиха: 24.773

EKMH101VNN222MR40S

EKMH101VNN222MR40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP

На залиха: 40.277

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв