WhatsApp Icon
ALS80C822QP450

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS80C822QP450
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18872
Листови со податоци онлајн
ALS80C822QP450 PDF
 • серија:ALS80
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8200 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):24mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:9000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:18.7 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:27.4 A @ 10 kHz
 • импеданса:16 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.543" Dia (90.00mm)
 • висина - седење (макс):5.827" (148.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
VHT22M50

VHT22M50

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.008.064

EEU-FM1C331BJ

EEU-FM1C331BJ

Panasonic

CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 818.799

EKZN630ELL180ME11D

EKZN630ELL180ME11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 18UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 911.493

RFS-50V010ME3#5

RFS-50V010ME3#5

Elna America

CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 322.580

MAL205773221E3

MAL205773221E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP

На залиха: 27.147

672D108F015ET5D

672D108F015ET5D

Vishay / Sprague

CAP ALUM 1000UF 15V RADIAL

На залиха: 26.055

VHT4.7M100

VHT4.7M100

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 2.941.176

LGU2C561MELZ

LGU2C561MELZ

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP

На залиха: 63.008

MAL225746221E3

MAL225746221E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP

На залиха: 24.761

B43252A9337M000

B43252A9337M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 20.249

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв