WhatsApp Icon
200VXR390MEFCSN30X25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
200VXR390MEFCSN30X25
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
10844
Листови со податоци онлајн
200VXR390MEFCSN30X25 PDF
 • серија:VXR
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:7000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.3 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.95 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.063" (27.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALS81H243DE040

ALS81H243DE040

KEMET

CAP ALUM 24000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 15.724

MAL213826221E3

MAL213826221E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL

На залиха: 35.398

B43521A9158M000

B43521A9158M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 3.475

MAL225099819E3

MAL225099819E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 680UF 63V 2500H

На залиха: 41.175

EEU-FK0J822SB

EEU-FK0J822SB

Panasonic

CAP ALUM 8200UF 20% 6.3V RAD TH

На залиха: 103.680

107TLS016M

107TLS016M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 100UF 20% 16V AXIAL

На залиха: 335.660

35YXG220MEFCTA8X16

35YXG220MEFCTA8X16

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 640.984

USF1V330MDD1TA

USF1V330MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 588.166

16ZLJ3900MG412.5X35

16ZLJ3900MG412.5X35

Rubycon

CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 103.669

860241178003

860241178003

Würth Elektronik Midcom

CAP 33 UF 20% 250 V

На залиха: 68.322

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв