WhatsApp Icon
B43540A2158M62

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43540A2158M62
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12362
Листови со податоци онлајн
B43540A2158M62 PDF
 • серија:B43540
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):55mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:4.8 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:70 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):2.047" (52.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B43508F2108M000

B43508F2108M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 5.544

UES1C470MPM1TA

UES1C470MPM1TA

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 376.548

NEV100M10BA

NEV100M10BA

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 452.488

EKZH250ELL152MK20S

EKZH250ELL152MK20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 36.385

B43501A1158M87

B43501A1158M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP

На залиха: 15.815

ALS81P364NS040

ALS81P364NS040

KEMET

CAP ALUM 360000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 1.077

USP1H0R1MDD1TE

USP1H0R1MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 718.132

UBT1V471MHD8

UBT1V471MHD8

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 35V THRU HOLE

На залиха: 49.393

ECA-1JHG471

ECA-1JHG471

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 59.363

UCX1V152MNS6MS

UCX1V152MNS6MS

Nichicon

CAP ALUM 1500UF 20% 35V SMD

На залиха: 22.101

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв