WhatsApp Icon
ALS70U622NF450

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS70U622NF450
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 6200UF 20% 450V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19202
Листови со податоци онлајн
ALS70U622NF450 PDF
 • серија:ALS70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6200 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):37mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:15.6 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:22.2 A @ 10 kHz
 • импеданса:25 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.031" Dia (77.00mm)
 • висина - седење (макс):4.213" (107.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SEK332M016ST

SEK332M016ST

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 37.542

ECA-1EM222

ECA-1EM222

Panasonic

CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 102.040

B43504B2567M60

B43504B2567M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP

На залиха: 37.183

100ZL6.8MEFCT15X11

100ZL6.8MEFCT15X11

Rubycon

CAP ALUM 6.8UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 1.640.689

B43501B5337M82

B43501B5337M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP

На залиха: 19.782

UFG1E101MPM

UFG1E101MPM

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 200.000

EEU-ED2E221

EEU-ED2E221

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 31.830

ALC70A271CF550

ALC70A271CF550

KEMET

CAP ALUM 270UF 20% 550V RADIAL

На залиха: 21.198

EEE-1EA221UP

EEE-1EA221UP

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD

На залиха: 156.250

VHT1000M6.3

VHT1000M6.3

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 925.925

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв