WhatsApp Icon
ALC80A112EH350

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALC80A112EH350
Производителот
KEMET
Опис
SNAP-IN HIGH CV 105C 1100UF 350V
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17491
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ALC80
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1100 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):132mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:9000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:4.26 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:9.52 A @ 10 kHz
 • импеданса:71 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.575" Dia (40.00mm)
 • висина - седење (макс):2.441" (62.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALS80C432LM400

ALS80C432LM400

KEMET

CAP ALUM 4300UF 20% 400V SCREW

На залиха: 2.784

AVS105M50B12T-F

AVS105M50B12T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD

На залиха: 204.081

LAR2W331MELC35

LAR2W331MELC35

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP

На залиха: 17.811

10YXH1000MEFC10X16

10YXH1000MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 161.290

ALS70C123QS500

ALS70C123QS500

KEMET

CAP ALUM 12000UF 20% 500V SCREW

На залиха: 1.008

MAL226099606E3

MAL226099606E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 2200UF 25V 2000H

На залиха: 32.530

ALS81C332MF450

ALS81C332MF450

KEMET

CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW

На залиха: 2.882

UKT1V4R7MDD1TD

UKT1V4R7MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 263.157

EEU-FS2A151LB

EEU-FS2A151LB

Panasonic

CAP ALUM 150UF 20% 100V THRUHOLE

На залиха: 96.491

UVR1H682MRD

UVR1H682MRD

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 34.383

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв