WhatsApp Icon
10YXH1000MEFCT78X20

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
10YXH1000MEFCT78X20
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
13443
Листови со податоци онлајн
10YXH1000MEFCT78X20 PDF
 • серија:YXH
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:7000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:630 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.05 A @ 100 kHz
 • импеданса:69 mOhms
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UPA0J102MPD

UPA0J102MPD

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 210.997

UPJ2G330MHD

UPJ2G330MHD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 38.831

UPW1C820MDD1TD

UPW1C820MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 168.067

B43505A2108M62

B43505A2108M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 7.144

B43501A3477M62

B43501A3477M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 385V SNAP

На залиха: 8.483

EMVY6R3ADA471MHA0G

EMVY6R3ADA471MHA0G

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 211.626

MAL216099702E3

MAL216099702E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 100UF 20% 80V SMD

На залиха: 20.556

861011485019

861011485019

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP

На залиха: 5.866

380LX331M315K022

380LX331M315K022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 330UF 20% 315V SNAP

На залиха: 24.375

UST1A330MDD1TE

UST1A330MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 966.650

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв