WhatsApp Icon
MAL202128471E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL202128471E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 63V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
13466
Листови со податоци онлајн
MAL202128471E3 PDF
 • серија:021 ASM
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):287mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:8000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:700 mA @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:130 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SEK470M035ST

SEK470M035ST

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 80.882

400USC180MEFCSN22X40

400USC180MEFCSN22X40

Rubycon

CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP

На залиха: 24.516

EGXF350ELL821MJ25S

EGXF350ELL821MJ25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL TH

На залиха: 41.478

EEU-HD1H470

EEU-HD1H470

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 76.124

ELXZ100ELL152MJ25S

ELXZ100ELL152MJ25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 53.475

50RX301000MGC16X31.5

50RX301000MGC16X31.5

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 37.541

B43508H2687M82

B43508H2687M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 10.790

LGU2D821MELA

LGU2D821MELA

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP

На залиха: 18.099

EEU-FC1C562

EEU-FC1C562

Panasonic

CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 29.289

ALS70C103QC200

ALS70C103QC200

KEMET

CAP ALUM 10000UF 20% 200V SCREW

На залиха: 2.139

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв